Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez
Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez

Dental İmplant

implantt

Dental İmplant

Dental İmplant, yeden diş köküdür. Bu diş implantları ile doğal diş yapısına uygun olarak yapılan sabit veya çıkarılabilir dişler için güçlü bir temel oluşturmaktadır. Bir diğer ifadeyle diş implantı, takma diş veya köprü gibi dişleri desteklemek ve doğal diş görünümü vermek için ağza yapay olarak yerleştiren bir diş kökü görevi görmektedir. Genellikle doku dostu olan titanyumdan üretilen çiviler eksik düş için bir kök görevi görmektedir. Çene kemiğine yerleştirilen vidalar dişi tutmaktadır. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm tekniklere rağmen birçok insan diş çürümesi ve yaralanma ve periodental hastalık nedeniyle diş kaybı yaşanmaktadır. Uzun yıllar, dişleri eksik olan bireyler için tek tedavi çeneği takma dişler ve köprü tedavisidir. Ancak bugün yeni, güvenilir, kalıcı ve estetik yöntemlerde mevcuttur. Diş implantı tedavisi ile yepyeni dişere sahip olabilirsiniz.

Dental İmplant Kimlere Uygundur?

Rutin diş çekimi ve oral cerrahi işlemlerden geçecek kişiler genellikle diş implantı için uygun adaylardır. Dental İmplant işleminin uygulanabilmesi için yeterli kemik ve sağlıklı diş etine sahip olmak gerekir. Hastalar implant işlemi sonrasında ağız temizliğine dikkat etmeli ve düzeni aralıklarda diş hekimlerini ziyaret etmelidir. Çok fazla sigara kullanımı, şeker, kalp rahtsızlığı ve boyuna yapılan radyasyon tedavileri, implant tedavisi için hasta açısından değerlendirilmesi gerekir. İmplant uygulamasının, size uygun olup olmadığını öğrenmek için diş hekimleri ile görüşülmelidir.

Dental İmplant’ın Avantajları

Diş implantlarının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar; Dental implant, kendi dişiniz gibi görünür ve doğal diş hissi uyandırır. Ayrıca kemikle kaynaşması için tasarlandığı için oldukça kalıcı özelliğe sahiptir. Diş implantlarının, görünüş ve his konusunda gerçek dişlerden tek farkı gerçek olmamasıdır. Ağza uygun olmayan protezler kullanıldığında, dişler ağız içinde kaymaktadır ve konuşma zorluğu yaşanabilir. Diş implantları, diş kaybı endişesi yaşatmadan konuşmanızı sağlar. İmplant kökleri sağlam olarak çene kemiğine tutturulmaktadır. Diş kaybı yaşandığında, boşluk oluşur ve implant tedavisi ile bu kökler yeniden oluşturulur. Takma dişler kullanım sırasında kayar ve çiğnemenizi zorlaştırır. Diş implantları sayesinde, doğal gibi görünen dişlere sahip olabilir ve sevdiğiniz yiyecekleri rahat bir şekilde yiyebilirsiniz.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.