Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez
Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez

Gülüş Tasarımı

gulus tasarimi

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, diş estetiği ve diş eti estetiği, güzel bir gülüşün sağlanabilmesi için gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu işlemlerde sadece dişlerinde diş eksikliği, diş çarpıklığı ve diş arası boşluklara sahip hastalara değil aynı zamana düzgün dişlere sahip ancak diş ve diş eti uyumsuzluğu yaşayan hastalara da yapılmaktadır. Gülüş estetiği sayesinde dişlerini göstermekten rahatsızlık duyan kişiler rahatça gülebilmektedir. Aynı zamanda dişlerindeki veya diş etinden kaynaklanan problemler nedeniyle gülüşünden memnun almayan kişiler de bu estetik işlemini yaptırmaktadır. Estetik gülüş tasarımı tedavisi sayesinde dişlerdeki ve diş etlerindeki problemler giderilerek diş ve diş etlerinin görünümü düzeltilerek uyumlu olması sağlanmaktadır. Diş ve diş etleri, dudaklar arasındaki uyum sayesinde en güzel gülüşe sahip olabilirsiniz.

Gülüş Tasarım İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Gülüşünden memnun olmayan herkes gülüş tasarımı yaptırabilmektedir. Güzel bir gülüş sosyal hayatı etkileyen en önemli etkendir. Güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmamak özgüvensizliğe neden olur. Bu nedenle diş ve diş etinde herhangi bir sorun yaşayan kişiler estetik gülüş ile güzel bir gülüşe sahip olabilir. Gülüş estetiği, diş eti problemi yaşayan kişiler, çarpık diş sorunu yaşayanlar, diş ayrıklığı yaşayanlar, eksik diş problemi yaşayanlar, koyu dişlere ve sararan dişlere sahip hastalar için uygulanabilir. Estetik bir gülüşe sahip olmak için sadece düzgün dişlere sahip olmak yetmez. Estetik bir gülüş için diş eti, dişleri, dişler ve dudaklar birbiri ile uyumlu olması gerekir. Bu nedenle gülüş tasarımı tedavisinde diş eti estetiği ve dudak kaldırma estetiği gibi birçok farklı tedavilerde uygulanmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği hastanın ağız yapısına en uygun olan gülüşün belirlenmesi için öncelikli olarak hasta muayene edilir. Daha sonrasında ise uzman hekim tarafından yapılan muayenede diş yapısı ve diş etindeki problemler kontrol edilmektedir. Hastanın ağız yapısı ve diş yapısının dijital ortama aktarılması için fotoğraf ve video çekimi yapılmaktadır. Bu fotoğraf ve videolar bilgisayar ortamına aktarılarak hastanın ağız yapısına uygun gülüş tasarımı yapılmaktadır. Bu yazılımlar ile hastanın ağız yapısına en uygun doğal ve estik gülümse belirlenmektedir. Böylelikle diş, diş eti ve dudak arasındaki uyum sağlanmış olur. Hazırlanan tasarım hastanın onayına sunulduktan sonra dijital olarak gülüş tamamlanır ve tasarım için gerekli olan tüm tedaviler belirlenmektedir. Tedavi programına uygun olarak hastanın estetik gülüşü için gerekli olan tüm diş etikleri uygulanmaktadır.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.