Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez
Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez

Masseter Botoxu

masseter

Masseter Botoxu

Masseter botoxu, çene bölgesini yan kısmında bulunan çiğneme kası olarak bilinen masseter kasının dışarıdan estetik görünebilmesini sağlayan işlemdir. Bu işlem genellikle diş sıkma veya diş gıcırdatma. Çok sık sakız çiğneme ve sert et tüketilmesi sonucunda yapılmaktadır. Tedavi olarak uygulanan işlemde yüzün alt tarafında oluşan şekil bozuklukları tedavi edilmektedir. Özellikle stresli ve yoğun dönemlerde çoğu kişi farkında olmadan dişlerini sıkmaktadır. Diş sıkma, yüz ve çiğneme kasında büyümeye neden olmaktadır. Bu durum da yüzün estetik görüntüsünü kaybetmesine neden olur. Bu sayede yüzün estetik görünümü bozulur. Bu sorunun tedavi edilmesi için botoks uygulaması yapılmaktadır. Yüzde daha şekilli, sert ve erkeksi görünüm verilen işlem ile kare yüz şekli küçültülmektedir. Böylelikle daha orantılı bir yüz şekli ortaya çıkar. Messeter kasının normalinden fazla olarak büyümesi hem estetik hem de fiziksel açıdan rahatsızlığa neden olmaktadır. Bu nedenle diş sıkma botoksu olarak da adlandırılan bu operasyon, hem şekil hem de işlevsel açıdan tedavi amacıyla uygulanmaktadır.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Neden Yapılmaktadır?

Çene kasının büyümesi işlevsel açıdan bir engel tekil etmemektedir. Ancak bu durum anormal büyüme sonucu, görsel açıdan rahatsızlık vermektedir. Bu gibi durumlarda çene yanlara doğru genişleyerek yüz şekli kare şeklini alır. Özellikle bu durum kadınlar için istenmeyen bir durumdur. Çünkü kadınlar erkeksi ve keskin yüz hatlarına sahip olmaktan rahatsızlık duymaktadır. Masseter kasının normalinden fazla olarak büyümesi, görsellik açısından sıkıntı oluşturmakla birlikte uyku halindeyken diş gıcırdatma ve diş sarkma gibi problemlere de neden olmaktadır. Ağrıya neden olan ve dişlere hasar veren bu kötü durumdan kurtulmak için çene botoksu olarak da adlandırılan Masseter botoksu tedavisi uygulanmaktadır.

Masseter botoksu Kimlere Uygulanmaktadır?

Çene botoksu olarak da adlandırılan Masseter botoksu, çenedeki genişliğin kemik yapısından kaynaklanmadığı, kas kütlesinden kaynaklanan durumlar için uygulanmaktadır. Özellikle çene çizgisi belirsiz olan kişilerde ve kilo verse bile yüzünün fazla yuvarlak veya kare olarak görünmesinden rahatsızlık duyan kişilere uygulanmaktadır. Ayrıca bu tedavi yöntemi burksizm yani diş sıkma tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.