Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez
Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez

Diş Beyazlatma

dis beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerde oluşan lekelenmelerin ve sararmaların giderilmesi için yapılan işlemdir. Bu işlemler sayesinde daha beyaz ve güzel dişlere sahip olabilirsiniz. Beyazlatma işlemi diş taşı temizliği sonrasında yapılan polisaj işleminden ayrılmaktadır. Beyazlatma işleminde dişin kendi renk tonu 2-3 ton açılmaktadır. Ayrıca beyazlatma işlemi uzman hekim tarafından ofis ortamında uygulanan beyazlatma işlemine ofis tipi beyazlatma denilmektedir. Ve hastadan alınan ölçülerle hastanın kendisine şeffaf bir plak verilmektedir. Bu plak ve beyazlatma özelliğine sahip jellerle hastanın kendisi evinde ev tipi beyazlatma yapabilir. Ayrıca hekim kontrolünde olmayan ve hastaların eczanelerden kolayca temin ettiği beyazlatıcı diş macunu, gargara gibi ürünlerde mevcuttur. Ancak bu ürünler, hekim kontrolündeki beyazlatma işlemi kadar etkili sonuç vermemektedir. Hekim kontrolünde yapılan beyazlatma işlemi sonrasında hekim kontrolü ile bu ürünleri kullanmak daha faydalıdır.

Diş Beyazlatma İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Beyazlatma, parlaklığını ve estetik görüntüsünü kaybeden tüm dişlere uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde beyaz ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz. Beyazlatma işlemini 16 -18 yaştan itibaren her birey yaptırabilmektedir. Ancak uzman hekimin önerdiği süreç yakından takip edilmesi gerekir. Daha önce de belirtildiği gibi çürük dişe sahip ve farklı tedavi görmesi gereken bireyler öncelikli olarak bu tedavi sürecini bitirmeli ve sonrasında diş beyazlatma işlemi yaptırmalıdır. Kalıcı beyazlatma işlemi, porselen kaplama olan dişlerde istenen verimi sağlamayacaktır. Bu nedenle, sadece sağlıklı ve sağlam dişler beyazlatılmaktadır. Klinikte yapılan beyazlatma işlemi genellikle 60 ile 90 dakika arasında sürmektedir.

Diş Beyazlığı Ne Kadar Devam Eder?

Diş beyazlığı, kişiden kişiye değişen faktörlerle birlikte diş beyazlatma etkisini 3 ay ile 3-4 yıl gösterebilmektedir. Çok sık çay, kahve ve sigara kullanan bireylerde beyazlık etkisi daha kısa sürmekle birlikte diğer bireylerde uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Dişler tekrar eski rengine dönmeden 6 ayda bir düzenli kontrollerle beyazlatma işlemini 6 ayda veya yılda 1 kez tekrarlayarak beyazlığın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemler ikinci beyazlatma süresinin kısalmasını sağlayarak, ekonomik açıdan avantaj sağlamaktadır. Düzenli aralıklarla yapılan kontroller sayesinde diş beyazlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.