Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez
Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez

Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif Dis Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi, sert diş dokuları nedeniyle oluşan hastalıkları önlemektedir. Çeşitli durumlar sonucunda meydana gelen diş kayıplarını onararak hastanın şikâyetçi olduğu diş görümünü gidererek, hastanın estetik ve doğal gülümsemeye sahip olması için yapılmaktadır. Tedavi kapsamında, çürük ve şekil bozuklukları nedeniyle hasar gören dişler tedavi edilmektedir. Bununla birlikte ihtiyaç duyulduğunda diestema diş boşlukları kapatılarak diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Estetik açıdan güzel bir gülümseye sahip olmak için uygulanan tedavi birçok kişinin estetik beklentilerini karşılamaktadır. Estetik özelliklerle birlikte doğallık ve sağlık olarak uyumlu bir görüntü ortaya çıkar. Dişlerin dizilim ve görüntüsü, dişleri çevreleyen doku yapısı, hastanın yüz görünümündeki yapısı ile bütün oluşturur. Bu yüzden yüze uyum sağlayan özelliklerle birlikte, diş hekimleri ve teknisyenlerinin özenli çalışmaları sonucunda doğal ve güzel bir görüntü sağlanmaktadır. Diş yapısının istenen özelliklere sahip olması, diş rengi ve diş taşlarının giderilmesi, yüzey temizliği bu tedavi yönteminin en önemli unsurudur. Bu yüzden bu işlemler uzman diş hekimi ve tecrübeli teknisyenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Restoratif Diş Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Önemli diş tedavileri arasında yer alan restoratif diş tedavisi kişilerin sahip olmak istediği görünüme kavuşmaları için uygulanmaktadır. Bu tedavide birçok teknik uygulanmaktadır. Genellikle indirekt kompozit uygulaması, porselen estetik, gülüş tasarımı, diş beyazlatma, dentin hassasiyet tedavileri, vital pulpa tedavisi ve pre-protetik yenileme uygulanmaktadır. Bunlarla birlikte yaşlı ve onkoloji hasta gruplarına uygulanan konservatif diş tedavisi, yetişkin bireyler için koruyucu tedavileri yapılmaktadır. Bu tedavilerde hastanın yaşı, bireysel sorunları, ağız ve diş muayenesi gibi verilerin değerlendirilmesinin sonuçları göz önünde bulundurularak tedaviye başlanmaktadır.

Restoratif Diş Tedavisi Kimlere Uygulanmaktadır?

Birçok kişi gülümsemesinin ve dişlerinin güzel ve etkileyici olmasını ister. Bu yüzden estetik duyarlılığa sahip kişiler restoratif diş tedavisi yaptırmaktadır. Ağız ve çene yapısında yaralanma ve zedelenme sonucu oluşan bozukluklar restoratif diş tedavisi ile düzeltilmektedir. Diş eti sorunu yaşayan birçok kişilerin, dişinde kalıcı leke sorunu olan kişilerde, geriatri ve onkoloji hastaların tedavisinde bu yöntem tercih edilmektedir. Tedaviye karar verildiğinde muayene bulguları değerlendirilerek, elde edilen sonuçlarla birlikte uygun tedavi planı uygulanmaktadır. Tedavi sırasında elde edilen veriler sonucunda ortodonti, ortognatik cerrahi, plastik cerrahi, periodontal tedavi ve kozmetik diş hekimliği gibi çeşitli yöntemlerden uygun olanı seçilerek uygulanmaktadır.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.