Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez
Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
(0288) 212 02 95
Kırklareli - Merkez

Estetik Diş Tedavisi

estetik diss

Estetik Diş Tedavisi

Estetik diş tedavisi, kişinin gülüşünün estetik bir görünüm kazanmasını sağlayan bir işlemdir. Sağlıklı ve estetik görünen ve lekeli görünüme sahip olmayan dişler, estetik ve hoş bir gülümsemeye neden olur. Ayrıca bu durum ağız bölgesinin sağlığını da üst düzeyde sağlar. Bazı diş durumlarında perselen diş yöntemi uygulanmaktadır. Bu işlemler sayesinde kişi son derece estetik bir gülüşe kavuşabilir. Bu tedaviler sayesinde memnun kalmadığınız diş görünümünüzden kurtulabilirsiniz.

Estetik Diş Tedavisi Nedir? Kimler Bu Tedaviyi Yaptırabilir?

Dişlerin görünümünden kaynaklanan sorunlar, kişinin sosyal hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Göze estetik olarak güzel görünen ve gülümsenildiğinde uyumlu olarak görünen dişler, kişinin sosyal hayatını pozitif anlamda etkilemektedir ve bu görünüm kişisel bakımında en önemli göstergesidir. Hoş ve estetik bir gülümseme, kişinin özgüvenini ve iletişimini arttırmakla birlikte iş ve özel hayatındaki başarı ve mutluluğu da yükseltmektedir. Estetik diş tedavisi ile diş diziliminden kaynaklanan çapraşıklık ve uyumsuzluk, geniş diş aralıkları veya koyulaşmış renklere sahip dişler ortadan kaldırılabilir. Bunların dışında önceden yapılan işlemler, kötü renkteki kaplamalar, sararan dolgu ve diş eti sorunları, ağız ve diş sağlığını olumsuz etkilemekle birlikte estetik görüntüyü de olumsuz etkilemektedir. Bu sorunlardan dolayı diş estetiği uygulamaları, kişinin özgüvenini yeniden geri kazandırmakla birlikte kişinin ruh sağlığını da olumlu anlamda etkilemektedir. Uyumsuz diş görünümünden rahatsız olan kişiler, uzman muayeneden geçerek diş yapısına uygun tedavi ile hayalindeki dişlere kavuşabilmektedir.

Diş Estetiği Nedir? Ne Kadar Sürer?

Son zamanlarda estetik kaygı nedeniyle diş tedavileri çok sık tercih edilmektedir. Bu tedavilerin kısa sürede yapılabilmesi için diş hekimliği teknolojilerinden yararlanılmaktadır. Estetik diş tedavisi işlemleri arasında yer alan porselen diş tedavileri tek seans ile uygulanmaktadır. Dijital kameralarla diş ölçüsü alınarak, bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Daha sonra ise diş hekimi ve hasta yeni diş görünümü değerlendirerek, yeni diş tasarımı, özel cihazlar yardımıyla özel porselen bloklardan oluşturulmaktadır. Bu sayede, estetik diş çözümlerine kısa sürede acı, ağrı hissetmeden ve hassasiyet sorunu yaşamadan kısa sürede kavuşabilirsiniz. Bu işlemler ile uygulanan porselenlerde metal gibi herhangi zararlı maddeler bulunmamaktadır. Yapısal özellikleri ile dişin doğal yapısına en uygun malzemeler arasında yer almaktadır. Ayrıca ışık geçirgenliği özelliği sayesinde de doğal dişi andıran bir görünüme sahiptir.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.